Сервер HPE DL380 Gen10 (P56964-B21)
Производитель: HP Код товара: 119821 Артикул: P56964-B21
Продано
+ Официальная гарантия.
Модель процессора:Intel Xeon Gold 5218R
Форм-фактор:2U (стоечный)
Процессор:Intel Xeon Gold
Память:32 GB
Накопитель:Нет
Блок питания:800W
Описание
HPE ProLiant DL380 Gen10 5218R 2.1GHz 20-core 1P 32GB-R MR416i-p NC 8SFF BC 800W PS Server
General Information about the HPE P56964-B21
Manufacturer: HPE
Model Number or SKU# P56964-B21
Product Type: Server
Server Type: Proliant Dl380
Processor/Chipset for the HPE Xeon 2.13GHz Server
CPU: Intel Xeon Gold 5218r
Clock Speed: 2.1 GHz
Max Turbo Speed: 4 GHz
Number Of Cores: 20-core
CPU Qty: 1
Max CPU Qty: 2
CPU Upgradability: Upgradable
Processor Main Features: Hyper-threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2
Chipset Type: Intel C621
Cache Memory
Installed Size: L3 Cache - 27.5 MB
Cache Per Processor: 27.5 MB
RAM
Installed Size: 32 GB / 1.5 TB (max)
Technology: DDR4 SDRAM - Advanced ECC
Effective Memory Speed: 2666 MHz
Rated Memory Speed: 2933 MHz
Form Factor: DIMM 288-pin
Slots: 12 (total) / 11 (empty)
Configuration Features: 1 x 32 GB
Hard Drive
Type: No HDD
Storage Controller
Type: 1 x RAID
Controller Interface Type: SAS 12Gb/s
Storage Controller Name: Broadcom MegaRAID MR416i-P
Channel Qty: 16
Buffer Size: 4 GB
Optical Storage
Type: No Optical Drive
Monitor
Monitor Type: None
Graphics Controller
Video Memory: 16 MB
Video Interfaces: VGA
Networking
Ethernet Ports: 2 x 10 Gigabit Ethernet
Ethernet Controller: Broadcom BCM57414
Data Link Protocol: 10 Gigabit Ethernet
Remote Management Protocol: SNMP 3, IPMI 2.0, SMASH CLP
Remote Management Controller: Integrated Lights-Out 5
Features: Wake On LAN (WOL), PXE Support
Expansion/Connectivity
Bays: 1 (total) / 1 (free) x External Universal Media Bay | 8 (total) / 8 (free) x Hot-swap 2.5 SFF
Interfaces: 1 x HPE iLO - Type A (1 in front) | 5 x USB 3.0 (1 front, 2 rear, 2 internal) | 1 x HPE iLO - RJ-45 (1 rear) | 2 x LAN (10 Gigabit Ethernet) - SFP28 (2 rear) | 1 x VGA (1 rear)
Miscellaneous
Included Accessories: 4 Standard Fans, CPU Standard Heatsink, HPE Easy Install Rails With CMA
Power
Device Type: Power Supply - Hot-plug
Power Redundancy: Optional
Power Redundancy Scheme: 1+1 (with Optional Power Supply)
Installed Qty: 1
Max Supported Qty: 2
Voltage Required: AC 100-240V (50/60 Hz)
Power Provided: 800 Watt
80 Plus Certification: 80 Plus Platinum
Environmental Standards
Energy Star Certified: Yes
Energy Star Version: 3.0
Сервер HP, HP Enterprise DL380 Gen10
Характеристики
Модель процессора
Intel Xeon Gold 5218R
Форм-фактор
2U (стоечный)
Процессор
Intel Xeon Gold
Кол-во ядер
Память
32 GB
Накопитель
Нет
Блок питания
800W
Отзывы
Нет отзывов о данном товаре.
Нет отзывов о данном товаре, станьте первым, оставьте свой отзыв.
Вопросы и ответы
Добавьте вопрос, и мы ответим в ближайшее время.
Нет вопросов о данном товаре, станьте первым и задайте свой вопрос.
Недавно смотрели
Продано
Компьютерный корпус Bequiet Silent BASE 802 White (BG040)
Рассрочка Kaspi 0-0-12 / 24
Рассрочка 0% - 3 мес.